Pár emlékezetes pillanat
A mai napon befejeződik a 20. labdarúgó világbajnokság csoportküzdelmeinek első köre. Láthattuk az összes csapatot, ezért próbálnám felidézni azokat a történéseket, melyek eddig megmaradhattak a szurkolókban.
Az előzetes híresztelésekkel ellentétben hatalmas pozitívumként éltem meg azt, hogy a június 12-i nyitómérkőzésre elkészült az összes stadion, minden akadály elhárult az elől, hogy például az építkezésben legjobban elmaradt Sao Paulóban pályára lépjen Brazília és Horvátország csapata. Emlékezetes 90 perc volt. Nem csak azért, mert a sérültekkel, eltiltottakkal megtizedelt horvátok teljesen egyenrangú ellenfelei voltak a házigazdáknak, hanem azért is, mert az első mérkőzés azonnal bebizonyította: nem lehet az ilyen iramú mérkőzésekhez és sztárokhoz nem szokott játékvezetőket, ilyen súly és nyomás alá helyezni, hiszen bármikor bennük van a hiba, az eredményt befolyásoló, nagy hiba. A Selecao csak a japán bírók hathatos közreműködésének köszönhetően fektette két vállra szomszédaink legjobbjait. A hatalmas baki után magunkhoz sem térhettünk, máris Mexikó érezhette, hogy nem elég az ellenféllel megküzdeni, a két góljukat érvénytelenítő sípmesterek is legyőzést igényelnek. Ők még szerencsésnek mondhatták magukat, hiszen 1-0 arányban így is megnyerték az összecsapásukat. Először azonban akkor esett le minden futballszerető álla, amikor „Fanpörszi úr” és a 90 percig sprintben közlekedő Robben, valamint a nevével ellentétben óriási gólpasszokat adó Blind vezérletével az Orange kiütötte a világ- és Európa bajnok spanyolokat.
Mindenképp a meglepetések közé sorolnám Costa Rica óriási sikerét Uruguay ellen, ezzel nagyon nehéz, a továbbjutás szempontjából már-már megoldhatatlan helyzet elé állítva a „La Celeste”-t. Az olaszok hozták a tőlük várt nem túl izgalmas, de felettébb szervezet, taktikus, megbízható játékot, így Angliának is a következő két meccsen kell begyűjteni a továbbjutáshoz szükséges pontokat. Svájc 92. percben lőtt gólja, valamint a bosnyákok jó bemutatkozása is megmaradt bennem, csak úgy, mint Muhamed Besic játéka, aki 3 különböző mutatóban is a mérkőzés legjobbjának bizonyult… Argentína és Messi ellen! Tiszteletre méltó teljesítmény!
Amerika sikere Ghána ellen sem volt borítékolható, de a hab a tortán, a holland-spanyolhoz hasonlóan, a „Nationalelf” lehengerlő kezdése volt. Joachim Löw együttese egy másodpercnyi esélyt sem adva iskolázta le a világ legjobb labdarúgójának választott Ronaldoval felálló Portugáliát. Ma még kíváncsian várom a meglepetéscsapatként emlegetett Belgium pályára lépését és Fabio Capello fiainak bemutatkozását, de kijelenthető, hogy egy gólokban gazdag, élvezetes világbajnokságot láthattunk eddig. Ezt mi sem jelzi jobban, hogy az első fordulókban oly gyakori döntetlen, csak az Irán-Nigéria derbin született. El is úszott Torghelle Sanyi összes tippmixe!
Izgatottan várom a folytatást!
fotó: fifa.com