Egyenlőek és Egyenlőbbek
A Szlovák Labdarúgó Szövetség fegyelmi bizottsága megbüntette a Szlovák Labdarúgó Szövetséget, a kupadöntőn tapasztalt rendezési hiányosságok miatt. A Magyar Labdarúgó Szövetség fegyelmi bizottsága fél éves eltiltással büntette Tomiszlav Szivicset, a Diósgyőr vezetőedzőjét...
A történet egy május 13-i összecsapással kezdődött, ahol a DVTK együttese, hazai pályán győzte le a Videotont, megnyerve ezzel idei első kupaérmét. A mérkőzés lefújását megelőzően, majd azt követően is heves szópárbaj alakult ki a két kispad között. A fehérvári alakulatnak így egy kupa sem jutott idén, sőt, a jelenlegi állás szerint még a dobogóra sem jut oda a leggazdagabb magyar sportszervezet.
Tomiszlav Szivics, akit személy szerint én annyira, emberileg nem tisztelek, de eredményeit elismerem, újra a csúcsra jutott egy kisebb csapattal, majd nyilatkozott. Nyilván az ő nyelvtudása már egy más szinten jár, nem használta a szerb akcentusú angolsággal kiejtett, "not van, not tú, not trí penaltíz" szak-kifejezéseket, hanem Magyarországon, magyarul nyilvánult meg. Sejtelmesen. Senkit sem megbántva, csak azokat, akik felháborodásukkal megszemélyesítették Szivics szavait, és alapot adtak nekik.
Tehették volna az újpesti elődöntő után is, ahol Kanta és Garami Józsi bácsi félreérthetetlenül tudatták a világgal, hogy nem minden a pártatlanság égisze alatt történt a visszavágón. Tehették volna számtalanszor, több fordulón keresztül, amikor Jose Gomes, a trollfoci legnagyobb örömére, heteken át szórakoztatta portuangol nyelven a sportszeretőket, hibáztatva a játékvezetőket, a futball vezetőit, több tiszteletet követelve minden szereplőtől. Sorolhatnánk a számtalan példát.
Nem, hogy nem büntették, nem is figyelmeztették őket! Elég szomorú lenne, ha külföldről, pláne ha a történelmi bőségzavarban küszködő Szlovákiáról kellene példát vennünk, de...
Biztos, hogy hasonló súllyal kerül mérlegesre minden csapat, minden szereplőjének, minden tette? Biztos, hogy Szivics sejtelmes mondata az, amiért, még ha visszaeső is, FÉL ÉVRE el kellene tiltani? Ha ezen az alapon gondolkozunk, a Ferencváros csapata már minden év 3. vagy 4. fordulójában visszaeső lehetne, hiszen a fegyelmi bizottság kedvenc szurkolói produktumát tárgyalás nélkül, automatizmusok alapján szokta büntetni a bizottság... mint visszaesőt... kvázi az ország legnépszerűbb csapatának fél bajnokságot zárt kapuk mögött kellene játszania! Ha ennyire ragaszkodunk az elvekhez. A fél bajnokságot olyan csapatok ellen, akiknek a másik oldalon nem lehetne licence. Licence, melyet már most megkapott az összes delikvens a következő bajnokságra . A magyar futball viszonyait ismerve ez több, mint érdekes.
A Diósgyőr ez évi legfontosabb mérkőzését játssza a hétvégén, hosszú évek után jutott a magyar kupa döntőjébe. Az ellenfele az Újpest lesz. Mind a két csapatnak van licence, van egy szerb szakvezetője. Az egyik a kispadon, a másik a lelátón foglal majd helyet. Pintér Attila mellett. Aki előszeretettel adhatja majd át a kommunikációs tréningen tanultakat.
Egy tanárral két legyet ütött az MLSZ.
fotó: sportmenu.net